Hodinky Citizen Eco-drive (bez baterie)

Citizen Kolekce hodinek Eco-drive (bez baterie)
Načíst další

Hodinky Citizen se systémem Eco Drive jsou na trhu již od roku 1976. Jedná se o hodinky bez baterie, nabíjené pomocí nevyčerpatelného přírodního zdroje. V hodinkách už díky tomuto systému není třeba měnit baterie. Hodinky Citizen Eco Drive se za svou 40-ti letou historii neustále vyvíjí a zdokonalují. Navíc se rozšiřuje počet modelů a poptávka po nich neustále roste. Zobrazit více

Jak umělé osvětlení, tak i sluneční svit prochází sklíčkem a číselníkem hodinek. Pod nimi je umístěn solární článek, jehož úkolem je měnit světelné záření na elektrickou energii a uchovat ji v akumulátoru, který představuje pohon hodinek. Akumulátor dokáže nashromáždit energii na půl roku až na 7 let bez nutnosti dalšího dobíjení (tato doba se liší v závislosti na modelu hodinek a jeho speciálních funkcích). Majitel hodinek se přitom nemusí o světelný režim hodinek nijak starat. Světlo při běžném nošení hodinkám plně dostačuje.

V roce 2009 se hodinky Citizen Eco Drive dočkaly dalšího zdokonalení: byl představen model Eco Drive Ring. Tento model má nový systém solárního článku. Ten byl dosud skrytý pod číselníkem, ovšem nový systém jej umísťuje v metalickém kroužku kolem číselníku. Ten absorbuje umělé i přírodní světlo. K výrobě hodinek tedy již není nutné používat pouze světlo propustné materiály, ale jakékoli materiály. Design a provedení hodinek Citizen Eco Drive díky tomuto systému není ničím omezený.

Cena
 
Značka
Funkce
Osazeno kameny
Limitované edice
Řízené rádiem