Dámské hodinky

Dámské
Načíst další

Je nepopiratelným faktem, že dámské hodinky jsou spíše módním doplňkem než praktickým měřičem času. Důkaz bychom mohli najít v historii hodinářského řemesla: jedny z prvních dámských hodinek byly vyrobeny již v roce 1615 a už ony v sobě nesly estetický aspekt. Zobrazit více

Vzhledem k útlejšímu zápěstí žen jsou dámské hodinky menší než pánské hodinky. Ciferníček je menší a náramek kratší, nicméně díky rozmanitosti módních trendů se můžeme setkat i s většími dámskými hodinkami. Rozměrově větší bývají pro ženy také unisex hodinky

Dámské hodinky vyjadřují osobnost své nositelky. Dámské hodinky s diamanty, zlaté hodinky nebo hodinky se safírovým sklíčkem jistě dokazují zálibu v luxusních věcech. Pokud je pro ženu důležitá spíš účelovost, zvolí levné dámské hodinky s plastovým sklíčkem a jednoduchým zpracováním. Tyto faktory rozhodně nejsou známkou nižší kvality nebo estetické nezdařilosti.

Ženy se, narozdíl od mužů, příliš nesoustředí na mechaniku hodinek. Raději než automat volí hodinky quartz. Hodinky s automatickým strojkem se řadí spíše k dražším modelům.

Specifickou skupinu tvoří dámské sportovní hodinky, které kromě toho, že jsou ukazateli času, nabízí také další funkce, jako například kompas, stopky či krokoměr. Obecně jsou sportovní hodiny robustnější a mají dynamičtější modelaci.

Výrobě dámských hodinek se věnuje celá řada značek. Mezi ty nejznámější patří například Casio, Guess, Seiko, DKNY, Festina či Storm.

Cena
 
Značka
Funkce
Limitované edice
Řízené rádiem