Dámské hodinky

Dámské
Načíst další

Je nepopiratelným faktem, že dámské hodinky jsou spíše módním doplňkem než praktickým měřičem času. Důkaz bychom mohli najít v historii hodinářského řemesla: jedny z prvních dámských hodinek byly vyrobeny již v roce 1615 a už ony v sobě nesly estetický aspekt. Zobrazit více

Vzhledem k útlejšímu zápěstí žen jsou dámské hodinky menší než pánské hodinky. Ciferníček je menší a náramek kratší, nicméně díky rozmanitosti módních trendů se můžeme setkat i s většími dámskými hodinkami. Rozměrově větší bývají pro ženy také unisex hodinky

Dámské hodinky vyjadřují osobnost své nositelky. Dámské hodinky s diamanty, zlaté hodinky nebo hodinky se safírovým sklíčkem jistě dokazují zálibu v luxusních věcech. Pokud je pro ženu důležitá spíš účelovost, zvolí levné dámské hodinky s plastovým sklíčkem a jednoduchým zpracováním. Tyto faktory rozhodně nejsou známkou nižší kvality nebo estetické nezdařilosti.

Ženy se, narozdíl od mužů, příliš nesoustředí na mechaniku hodinek. Raději než automat volí hodinky quartz. Hodinky s automatickým strojkem se řadí spíše k dražším modelům.

Specifickou skupinu tvoří dámské sportovní hodinky, které kromě toho, že jsou ukazateli času, nabízí také další funkce, jako například kompas, stopky či krokoměr. Obecně jsou sportovní hodiny robustnější a mají dynamičtější modelaci.

Výrobě dámských hodinek se věnuje celá řada značek. Mezi ty nejznámější patří například Casio, Guess, Seiko, DKNY, Festina či Storm.

Cena
 
Značka
Funkce
Osazeno kameny
Limitované edice
Řízené rádiem